The ILBB0402ER121V is a multilayer ferrite bead.
Parametrics
ILBB0402ER121V absolute maximum ratings: (1)Operating Temperature: - 55 ℃ to + 125 ℃; (2)Thermal Shock: 100 cycles, - 40 ℃ to + 125 ℃; (3)RATED DC CURRENT: 300mA.
Features
Diagrams
ILBB0402ER121V dimension
Image Part No Mfg Description Data Sheet Download Pricing
Quantity
ILBB0402ER121V
ILBB0402ER121V
Vishay/Dale
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 120ohms 25%
Data Sheet
Quantity
ILBB-0402
ILBB-0402
Other
Data Sheet
Negotiable
ILBB0402ER121V
ILBB0402ER121V
Vishay/Dale
ILBB0402ER300V
ILBB0402ER300V
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 30ohms 25%
ILBB0402ER301V
ILBB0402ER301V
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 300ohms 25%
ILBB0402ER400V
ILBB0402ER400V
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 40ohms 25%
ILBB0402ER600V
ILBB0402ER600V
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 60ohms 25%